Županijsko Natjecanje iz hrvatskoga jezika 2021 - REZULTATI
Autor: Biserka Petrović, 16. 3. 2021.

Županijska razina Natjecanja iz HJ održana je 10. ožujka 2021. goodine prema jesenskom modelu: učenici su ispite pisali pred povjerenstvima u svojim matičnim školama. Prosudbena povjerenstva ispite su ispravljala 15.3. u našoj školi, koja je od početka domaćin toga natjecanja.  Sudjelovala su 44 natjecatelja iz 7. razreda te 49 iz 8. razreda, od čega je 15 učenika u samoizolaciji ispit pisalo pod videonadzorom članova županijskog povjerenstva. U priloženim tablicama su rezultati, a više o natjecanju pročitajte u nastavku. Čestitke svim sudionicima, osobito najuspješnijim učenicima i njihovim mentorima!

U Katalogu natjecanja i smotri  i na web stranici AZOO objavljena su pravila Natjecanja iz hrvatskoga jezika za učenike 7. i 8. razreda osnovne škole. Upravni odjel za odgoj i obrazovanje Primorsko-goranske županije imenovao je Povjerenstvo za provedbu natjecanja te kao  školu domaćina odredio OŠ «Vežica» iz Rijeke.

Sastav Županijskog povjerenstva za provedbu natjecanja:

1. Biserka Petrović, prof., mag. bibl., OŠ «Vežica», Rijeka, predsjednica
  2.  Ingrid Šlosar, prof., OŠ «Eugen Kumičić», Rijeka
  3.  Ina Randić Đorđević, prof., OŠ «Kostrena» Kostrena
  4.  Tatjana Šubat, dipl.oec., Upravni odjel za odgoj i obrazovanje PGŽ, Rijeka
  5. Violeta Nikolić, mag. prim. educ., ravnateljica OŠ „Vežica“, Rijeka

U skladu s Odlukom o izmjenama Odluke o nužnim epidemiološkim mjerama kojima se ograničavaju okupljanja i uvode druge nužne epidemiološke mjere i preporuke radi sprječavanja prijenosa bolesti COVID-19 putem okupljanja od 26. veljače 2021., koju je donio Stožer Civilne zaštite RH, Klasa: 810-06/20-01/7, Urbroj:511-01-300-21-302, članak I. stavak 1., a odnosi se na zabranu održavanja svih javnih događanja i okupljanja na kojima je prisutno više od 25 osoba na jednom mjestu, te suglasno Dodatnim pravilima i uputama županijskim povjerenstvima za organizaciju i provedbu županijske razine natjecanja iz hrvatskoga jezika i općim smjernicama za provedbu natjecanja AZOO (https://www.azoo.hr/app/uploads/2021/01/Smjernice-za-provedbu-natjecanja-u-%C5%A1kolskoj-godini-2020_2021..pdf )Županijsko povjerenstvo za provedbu natjecanja iz HJ i škola domaćin OŠ Vežica Rijeka predlažili su da se natjecanje održi prema jesenskom modelu (točka 2. Dodatnih pravila).

Upravni odjel za odgoj i obrazovanje Primorsko-goranske županije dao je suglasnost za provedbu natjecanja prema jesenskom modelu svojom odlukom od 5. ožujka 2021. sukladno suglasnosti Stožera civilne zaštite PGŽ (Klasa:810-ASl21-0211/1, Urbroj: 2170/1 -01 -03/2-21-13 od 4.3.2021.)

Prosudbeno povjerenstvo za 7. razred

1.      Nataša Acinger, OŠ Zamet Rijeka
2.      Barbara Babić, OŠ M. Brozovića, Kastav
3.      Vesna Grginović Karajić, OŠ „E. Kumičić“, Rijeka
4.      Silvana Kopajtić Zurak, OŠ Kostrena
5.      Jasmina Mamula, OŠ Sveti Matej, Viškovo
6.      Nikolina Šojat, OŠ Kantrida, Rijeka

Prosudbeno povjerenstvo za 8. razred

1. Sanja Andrijević, OŠ Zamet, Rijeka
  2.  Danijela Bartolović Antić, OŠ Sveti Matej, Viškovo
  3.  Zora Karlović, OŠ Mrkopalj
  4. Vilma Lukanović, OŠ Gornja Vežica, Rijeka
  5. Iva Močibob, OŠ Trsat, Rijeka
  6. Ina Randić Đorđević, OŠ Kostrena
  7. Anamaria Rubinić,  OŠ Klana
  8. Ingrid Šlosar, OŠ „E. Kumičić“, Rijeka
  9. Milica Žužić, OŠ Fran Krsto Frankopan, Krk

Prema pristiglim rezultatima sa školskog natjecanja izrađena je tablica s objedinjenim rezultatima po kategorijama 7. i 8. razreda. Na županijsko su natjecanje pozvani učenici koji su postigli 54 i više bodova. Ukupno je pozvano 46 učenika 7. razreda i 49 učenika 8. razreda.

Natjecanju su pristupila 44 učenika 7. razreda i 49 učenika 8. razreda.

Natjecanje je održano u srijedu, 10. ožujka 2021. u 10 sati u matičnim školama učenika.
Ispitni materijal Županijsko povjerenstvo distribuiralo je školama na dan natjecanja u 8 sati na službenu e-mail adresu škola.

U samoizolaciji je prijavljeno 15 učenika, koji su ispite rješavali iz svojih domova uz videonadzor članova županijskoga povjerenstva. Prethodno smo, u ponedjeljak 8.3. u 18 sati održali pokusni ispit s tim učenicima, organizirajući i uključujući ih u poseban tim u MS Teamsu.

Svi učenici u samoizolaciji pisali su ispit u PDF-u u kojem je omogućeno upisivanje rješenja.

Natjecanje je u potpunosti provedeno prema uputama AZOO i Državnoga povjerenstva za HJ.

Riješene ispite škole su zemaljskom poštom s povratnicom dostavile u OŠ Vežica, Rijeka odmah nakon provedenog ispita.

Prosudbena povjerenstva sastala su se u OŠ Vežica 15. 3. 2021. u 14 sati.

Prilikom ispravljanja ispita osim poslanih rješenja uvažavala su i promjene i dopune dostavljene e-mailom od strane državnoga povjerenstva. U organizaciji rada poštivali smo sve propisane mjere HZJZ. Povjerenstva su radila timski, posebno za 7., posebno za 8. razred,  svaki je test pregledan barem dvaput, a prvih desetak u svakoj kategoriji još jednom.

Ljestvica konačnog poretka objavljena je na mrežnoj stranici škole domaćina.

Rezultati i izvješće poslani su tajnici Državnoga povjerenstva te nadležnom županijskom uredu, kao i sredstvima javnog informiranja.

U privitku su ljestvice konačnog poretka s potpunim rezultatima za 7. i 8. razred.

Predsjednica povjerenstva za provedbu Natjecanja
 iz hrvatskoga jezika za OŠ u Primorsko-goranskoj županiji:

Biserka Petrović, prof. i mag. bibl.

Ispravak u tablici za 8.razr.: FRAN BLAŽIĆ (r.br. 9) učenik je OŠ Sveti Matej, Viškovo. Isprike učeniku i mentorici!