TERENSKA NASTAVA "VEŽIČKIH TALIJANA" U TRSTU
Autor: Loredana Zima Krnelić, 15. 4. 2014.

Dana 10. travnja 2014. organizirana je terenska nastava u Trstu za 55 učenika naše škole (od petog do osmog razreda) koji uče talijanski jezik u okviru izborne nastave. Učenike su pratili učiteljica talijanskog jezika Klara Starkl Crnković te učiteljice Vesna Perković, Dolores Lisac i Ester Acinger. Učenici su zamišljali život Maximilliana i Charlotte u mnogobrojnim odajama dvorca Miramare iz 1860. godine i divili se pogledu na Trst. Sa zanimanjem su promatrali  ribe i reptile u tršćanskom akvariju, saznali povijest i značaj Piazze dell'Unita d'Italia i Teatra Romana te osvježili se sladoledom na Ponte Rossu.Trst skriva još mnoge zanimljivosti, zato ovaj posjet tom gradu je, zasigurno, samo jedan u nizu koji nam predstoje.

Ester Acinger, prof.