70. godina pobjede nad fašizmom i oslobođenja Rijeke 3.svibnja 1945.
Autor: Gordana Frol, 9. 5. 2015.

Učenici sedmih razeda 7.svibnja 2015. gledali su u Art kinu film njemačkog redatelja Pepea Danquata " Trči, dječače, trči" utemeljen na istinitoj priči o židovskom dječaku Sruliku koji je u bijegu od nacista pobjegao iz varšavskog geta, preživio holokaust skrivajući se po šumama i oslanjajući se na pomoć potpunih stranaca. Ovo je priča koja govori o trijumfu pojedinca zahvaljujući besmrtnoj volji i nadi.

Nakon pogledanog fima učenici su prošetali Korzom i razgledali izložbu "Rijeka, sjećamo se" - Fotografski vremeplov, 1945.- 1947., s fotografijama iz fundusa Muzeja grada Rijeke koja govori o dramatičnim trenutcima zadnjih dana rata, oslobođenju Rijeke te danima neposredno nakon oslobođenja  3.svibnja 1945.