LOVRAKOVI DANI KULTURE
Autor: Loredana Zima Krnelić, 26. 5. 2015.

NOVI NOVINARSKI I LITERARNI USPJESI NAŠIH UČENIKA NA DRŽAVNOJ RAZINI

Na ovogodišnji 28. natječaj Lovrakovi dani kulture javile su se 143 škole, a mi smo bili izuzetno uspješni. Pisali smo o riječkim posebnostima: morčiću, zvončarima, karnevalu, ... te osvojili nagradu za najbolju selekciju novinarskih radova za što su zaslužne Paola Broznić i Nina Franki. Paola Broznić, 7. b , nagrađena je u kategoriji novinarskih radova 1. mjestom za novinarski rad , a Hanna Host , 7. b - 2. mjestom za literarni ostvaraj. Radovi će im biti tiskani u zborniku Darovi djetinjstva čija je promocija te glavna svečanost 29. svibnja u rodnom mjestu Mate Lovraka, Velikom Grđevcu. Mentorica radova : Mihovila Čeperić - Biljan, prof.

LITERARNI NATJEČAJ "NAZOR I MI", Poetsko - kulturna manifestacija Nazorovi

dani

Na 10. literarnom natječaju "Nazor i mi", pjesma Mije Grgić, 7. a nagrađena je 3. nagradom te je s mentoricom Mihovilom Čeperić - Biljan od 21.5. do 23.5. boravila u Postirama na jubilarnim XX. Nazorovim danima zajedno s dvoje nagrađenih učenika iz Republike Hrvatske.

ČESTITAMO!

Mihovila Čeperić Biljan, prof.