LITERARNI USPJEH VEŽIČKIH ČAKAVČIĆA
Autor: Gordana Frol, 19. 11. 2015.

U srijedu, 11. studenog 2015. godine, s početkom u 18.00 sati, u Domu kulture Hreljin održalo se predstavljanje zbirke radova „Čakavčići pul Ronjgi 21“.

Svake godine Ustanova “Ivan Matetić Ronjgov” raspisuje Natječaj za literarna ostvarenja na čakavskom narječju namijenjen učenicima osnovnih i područnih škola s područja Primorsko-goranske županije. Odabrani radovi svake godine tiskaju se u zbirci Čakavčići pul Ronjgi, a ovo je 21. objavljena zbirka literarnih radova.

Između 445 pristigla rada prosudbena komisija je literarni rad Ne pasa ni jedan dan LEONNE JAGODNIK, 7.a, uvrstila u uži izbor najuspješnijih radova, a odabran je i literarni ostvaraj Nono je povedal LEE VASILIĆ, 7.c. Mentorica uspješnih učenica je Ester Acinger.

ČESTITAMO!
Ester Acinger