Dođite u subotu 25. ožujka na dan kazališta u Toweru!
Autor: Bosiljka Jelača, 24. 3. 2017.

Subota, 25. ožujka 2017. u Toweru, će biti u znaku kazališta.

U 16:30 sati na 4. katu moći ćete pogledati WANDU U SHOPPINGU, isječke iz predstave Gradskog kazališta lutaka Rijeka  „Wanda Lavanda“  autorice Jelene Tondini.

U 18 sati pogledajte predstavu suvremenog plesa „OD SAMOG POČETKA DO ČUDESNOG KRAJA“ Osnovne škole za klasični balet i suvremeni ples pri OŠ Vežica.

Od 19:00 sati gostuje balet HNK Ivana pl. Zajca s ulomkom iz baleta „LABUĐE JEZERO".

Predstava suvremenog plesa „Od samog početka do čudesnog kraja“ nastala je u procesu stvaranja plesnih solo koreografija za Državno natjecanje učenika glazbenih i plesnih škola koje će se održati 1.4.2017. u Zagrebu, te za Međunarodno natjecanje „Concorso internazionale di danza Citta di Udine“ 1.5.2017 u Udinama, Italija.

„Od samog početka do čudesnog kraja“ prikazuje proces pronalaženja plesnog materijala kroz improvizaciju i istraživanje teme, plesa i pokreta svake pojedine koreografije,a u kojem su učenice sudjelovale sa svojim učiteljicama i mentoricama, te zajedničkim snagama kreirale konačni rezultat – plesnu solo koreografiju koja ima svoj vlastiti plesni riječnik i priču koju priča.

„Od samog početka do čudesnog kraja“

Sudjeluju učenice Osnovne škole za klasični balet i suvremeni ples pri OŠ Vežica:

Anika Cetina,Tia Dizdarević, Korina Gagro, Fani Mandekić, Nikol Mandekić, Renata Mavrić, Dinora Stipaničić i Eva Šustar

Učiteljice: Martina Rukavina i Sanja Josipović

Dođite u subotu 25. ožujka na dan kazališta u Toweru!