Prvo Scratch Match natjecanje
Autor: Loredana Zima Krnelić, 27. 4. 2017.

Na inicijativu OŠ Vežica, a u suradnji s Odjelom za Informatiku, Sveučilišta u Rijeci održano je prvo natjecanje iz programskog jezika Scratch za učenike 4. -tih i 5.- tih razreda pod nazivom Scratch Match. Na prvom natjecanju sudjelovali su učenici dviju riječkih škola u kojima su se provodile radionice Code Club-a, a to su OŠ Vežica i OŠ Trsat.

Cilj natjecanja je popularizacija vizualnih programskih jezika, točnije Scratch-a koji uvodi djecu u svijet programiranja na zabavan način.  To je programski jezik koji omogućuje izradu interaktvnih multimedijskih animacija i računalnih igrica, a učenici ga primjenjuju i na nastavi robotike za upravljanje mBot robotima.

Naši učenici postigli su sljedeći uspjeh:

1. mjesto LEO HRELJANOVIĆ, 5.b

2. mjesto LARA GRBAC I EDO FIKE, 5.c

3. mjesto ANDREA HASANČEVIĆ, 5.b (koje dijeli s ANDROM VODOPIJOM, 5. razred iz OŠ Trsat)

Proglašenje pobjednika

Rezultati natjecanja

ČESTITAMO svim učenicima na ostvarenim rezultatima!

Više pod Opširnije

Loredana Zima Krnelić, prof.

Natjecanje je održano u sklopu Otvorenog dana Sveučilišnih odjela, 25. travnja 2017.

Isti dan, u okviru Smotre sveučilišnih odjela naši učenici  ANTONIO POLETO i ANTONIO IVANČOK, 7.a pokazali su studentima kako se sastavljaju i programiraju mBot roboti.

Naš učenik TIN FIKE, 5.c  premijerno je pokazao našeg prvog robota koji je preslika mBota a bazira se na Arduino pločici. Robot se samostalno kreće, prepoznaje prepreke te ih izbjegava.

Brošura: Moj prvi robot

Loredana Zima Krnelić, prof.