SVEČANA DODJELA PRIZNANJA UČENICIMA I MENTORIMA U GRADU RIJECI ZA 2016./2017.
Autor: Gordana Frol, 14. 9. 2017.

Predstavnici Grada Rijeke 13.9.2017. održali su prijam za učenike i učitelje – mentore riječkih osnovnih škola koji su postigli prvo, drugo i treće mjesto, odnosno sudjelovali na državnoj i međudržavnoj razini natjecanja, susreta i smotri u znanstvenom i umjetničkom području u školskoj 2016./2017. godini.

„Kažu da je um kao padobran – funkcionira samo kad je otvoren. Vi se niste zadovolji samo redovnim programom u školama, već ste željeli naučiti više, a postignutim rezultatima pokazali ste što možete,“ rekao je gradonačelnik Obersnel, poželjevši svim učenicima uspješan nastavak školovanja. Zajedno s pročelnicom Odjela za odgoj i školstvo Sandom Sušanj te Markom Filipovićem uručio im je priznanja.

Od brojnih naših postignuća u prošloj šk.god. Grad Rijeka priznao je i nagradio:

1. MJESTO na međunarodnom natječaju HKZ Zurich, literarni izraz: MARINA MIHALJEVIĆ, MILJENKA RUMORA, mentorica ANA MIHALJEVIĆ, ESTER ACINGER, mentorica STELLA ŠABANOVIĆ, MIHOVILA ČEPERIĆ-BILJAN, mentorica

2. MJESTO na istom natječaju za likovni izraz: ALEKSIJA VUKELIĆ, MILJENKA RUMORA, mentorica

3. MJESTO, državno natjecanje, ČA u versin, riči i pinelu, literarni izraz: OLIVER TOMAC, ESTER ACINGER, mentorica

Smotra projekata iz građanskog odgoja i obrazovanja:

JERKO JUSUP, MITRA PAŽANIN, JAKOV RUBINIĆ I OSKAR TANDARA, MILJENKA RUMORA, mentorica

ANA ŠAMANIĆ, ENI JORDANO, STELLA ŠABANOVIĆ I IVOR MEŠTROVIĆ, GORDANA FROL,mentorica

E – KVIZ: KOLIKO POZNAJEŠ HRVATSKI SABOR

ANA ŠAMANIĆ, ENI JORDANO, IVOR MEŠTROVIĆ, STELLA ŠABANOVIĆ I MATKO MAREČIĆ, GORDANA FROL,mentorica

Treba istaknuti da su ovi učenici sa svojom mentoricom u E- kvizu osvojili 1. MJESTO U DRŽAVI, a time i OSKAR ZNANJA, najznačajniju nagradu i priznanje u Republici Hrvatskoj za iznimne uspjehe u obrazovanju.

Naši najmlađi nagrađeni učenici 4.a s mentoricom Miljenkom Rumorom bit će na prijamu kod gradonačelnika sa srednjoškolcima kad se vrate iz Hrvatskog zagorja.

Raduje nas i što su među nagrađenima i brojni učenici i njihovi mentrori iz naše Osnovne škole za klasični balet i suvremeni ples.

ČESTITAMO SVIM NAGRAĐENIM UČENICIMA I MENTORIMA!

Priloženi dokumenti:
20170913_120437.jpg (855.64 KB)