TERENSKA NASTAVA IZ GRAĐANSKOG ODGOJA I OBRAZOVANJA
Autor: Gordana Frol, 29. 10. 2017.

Učenici od 5.- 8. razreda koji polaze Građanski odgoj i obrazovanje u pratnji učiteljica Gordane Frol, Bosiljke Jelače i Miljenke Rumore su bili  su na terenskoj nastavi u Zagrebu. Cilj je bio upoznati Zagreb - kulturno, znanstveno, gospodarsko, političko i administrativno središte Republike Hrvatske u kojem se nalazi sjedište Sabora, Predsjednika i Vlade Republike Hrvatske. Posjetili su Hrvatski sabor te su se upoznali s  ulogom Sabora u hrvatskoj povijesti, suvremenIm Saborom, načinom njegova rada te pravima i odgovornostima saborskih zastupnika.

Prošetali su gradom i tunelom Grič u kojem je postavljena  multimedijska interaktivna izložba  koja sažima 133 godine hrvatske političke, kulturno-znanstvene i gospodarske povijesti, ali i povijest svakodnevice hrvatskih građana. Glavna atrakcija izložbe je »kišna soba«, centralna dvorana tunela u kojoj cijelo vrijeme pada kiša.