SAJAM MOGUĆNOSTI
Autor: Bosiljka Jelača, 17. 5. 2019.

Učenici četvrtih razreda su 14.svibnja 2019. u pratnji učiteljica i kontakt policajca išli na sajam mogućnosti u Centar Zamet. Sajam se održava u sklopu preventivnog programa Zajedno možemo više kojeg financira Grad Rijeka  i Policijska uprava Primorsko – goranska.

Učenici su pratili kulturno-zabavni program raznih udruga i klubova i na taj način ih se nastojalo potaknuti na uključivanje u izvannastavne aktivnosti u cilju zaštite djece i mladih od sredstava ovisnosti, vandalizma, vršnjačkog nasilja i drugih oblika rizičnog ponašanja.

Osim upoznavanja učenika s pozitivnim izvanškolskim sadržajima, ciljevi Sajma mogućnosti su i razvijanje odnosa povjerenja s policijom, kao i razvijanje osjećaja suradnje svih subjekata društva u svrhu prevencije kriminaliteta.

Učenici su sudjelovali i u sportskim natjecanjima. Naši učenici su povlačili uže i osvojili 1.mjesto.