I TREĆU GODINU NAJUSPJEŠNIJI NA HAIKU NATJEČAJU U JAPANU
Autor: Gordana Frol, 1. 10. 2019.

Izniman  uspjeh postigli su naši učenici na 11.međunarodnom haiku natječaju u Japanu-Yamadera Basho Memorial Museum English Haiku Contest osvojivši dvije glavne nagrade(dodjeljuje se samo jedna glavna i dvije visoke pohvale).

1.NAGRADA, GRAND PRIZE, MITRA PAŽANIN,6.c za haiku: prašnjava vesla/ na zidu restorana/ ribarske priče

VISOKA POHVALA;DISTINGUISHED WORK PRIZE, ANA CVEK, 8.a, za haiku: otočna luka/konopi  privezuju/ vijesti s kopna. Iz Japana stigli  su certifikati te  Zbornici za sve sudionike koji su ušli u uži  izbor - svih 11 haikua koje smo poslali, u konkurenciji više od 260 pristiglih na natječaj  u kategoriji za osnovne  škole te su objavljeni u ovogodišnjem zborniku koji možete pročitati u prilogu.

Ana Cvek -2 haikua, Toni Kraljić-2 haikua, prošlogodišnji prvonagrađeni na ovom natječaju, Anamarija Đaković Ivezić, i Vannessa Alispahić, 8.a,Korina Kalanj,8.c, Jakov Rubinić, Nino Kurević i  Mara Smojver ,6.b te Mitra Pažanin,6.c.

Zahvaljujemo i na vrsnim engleskim prijevodima gđi Đurđi Vukelić Rožić te našim prof.Dolores Subotić i Robertu Marušiću.

Mihovila Čeperić-Biljan, mentorica nagrađenih učenika.

Priloženi dokumenti:
11th_e_haiku_kushu_2019.pdf (1.09 MB)