Sudjelovanje na svečanosti otvaranja Europske prijestolnice kulture
Autor: Valnea Devčić, 1. 2. 2020.

Opis: http://os-vezica-ri.skole.hr/upload/os-vezica-ri/images/newsimg/1486/Image/rijeka-epk.pngDijelom svečanog otvaranja Europske prijestolnice kulture 2020 bili su i učenici drugih razreda.

Djeca su programom na Čajnom trgu izvela dječje pjesme, brojalice, brzalice, jezične igre i uspavanke na svojim i/ili jezicima svojih roditelja (ruski, ukrajinski, rumunjski, grčki, talijanski, engleski, škotski,...) te na čakavskom i kajkavskom narječju.

Svojim programom poslali smo poruku da višejezičnost doživljavamo kao bogatsvo i vrijednost koju trebamo njegovati.

Program pod nazivom Djetinjstvo u Luci različitosti pripremile su učiteljice Miljenka Rumora, Valnea Devčić i stručna suradnica knjižničarka Biserka Petrović.

Poveznice: