Postali smo Europska točka za darovite učenike
Autor: Loredana Zima Krnelić, 4. 3. 2020.

Naša škola postala je Europska točka za darovite i dio Europske mreže za podršku darovitoj djeci. Jedna smo od 400 točaka za darovitu djecu u 44 zemlje svijeta.

Više o svemu na poveznicama:

www.civz.hr

U Varaždinu, 2. ožujka Osnovnoj školi  Vežica uručen je certifikat kojom je naša Škola postala European Talent Point (ETP) u Hrvatskoj - Europska točka darovitosti. Svečanost je upriličena u Velikoj koncertnoj dvorani Glazbene škole u Varaždinu na 2. susretu registriranih European Talent Points u Hrvatskoj u organizaciji ETC Hrvatska - Centri izvrsnosti Varaždinske županije, Radboud University, Nijmehen Nizozemska. Certifikat o novoimenovanim točkama darovitosti u Hrvatskoj primila je ravnateljica Škole Violeta Nikolić. Sveukupno u Varaždinu je 17 ustanova dobilo certifikat ETP čime ih sada u Hrvatskoj ima 38.

Osnovna škola  Vežica  time je postala dio Europske mreže za podršku darovitima (European Talent Support Network - ETSN). ETSN, međunarodna organizacija utemeljena je 2015. u Bruxellesu pod vodstvom i pokroviteljstvom Europskog vijeća za darovite (European Council for High Ability). Kao što sam naziv govori, cilj organizacije je umrežiti istaknute ustanove koje se bave radom s darovitima diljem Europe te im olakšati razmjenu iskustava u praksi i podršku tijekom rada. Europska mreža za podršku darovitima obuhvaća veće Centre za darovite (European Talent Centre), njih 20-tak i manje, Europske točke za darovite (European Talent Point) njih čak 300-tinjak u preko 38 zemalja diljem svijeta.
Poveznica na reportažu sa svečanosti:
Poveznica na snimku cijele svečanosti:

dr.sc. Miroslav Huđek, pročelnik Upravni odjel za prosvjetu, kulturu i sport Varaždinske županije
Violeta Nikolić, ravnateljica Osnovna škola Vežica
Sandra Krpan, ravnateljica Osnovna škola Milan Brozović