MEĐUNARODNI HAIKU USPJESI
Autor: Kristina Tonković, 12. 7. 2022.

TRI PRVE NAGRADE, SAD

Hexapod haiku 2022., SAD: Frost Curators' Blog

Na američkom natječaju Entomološkog muzeja Frost (tema kukci), sudjelovale su 32 države. Među ukupno 650 prispjelih haikua bilo je i nekoliko haikua 6.a i b te 8.b i c razreda. Postigli smo izniman uspjeh.

Ivan Jozić, 6.b - prvonagrađeni u svojoj dobnoj skupini, a Frane Butković, 6.b - visoka pohvala (kategorija do 12 godina). Radove možete pročitati na poveznici: Frost Curators' Blog.

Ivan Sironić i Leon Škara, 8.c također su osvojili prve nagrade u svojoj dobnoj skupini (13-17 godina). Radove možete pročitati na poveznici: Frost Curators' Blog.

Zahvaljujemo Đurđi Vukelić Rožić na još jednom prevođenju haikua na engleski jezik. Svakako preporučamo pročitati obrazloženje sudaca (i ponešto naučiti) putem sljedeće poveznice: Hexapod Haiku 2022.

Mihovila Čeperić-Biljan, mentorica nagrađenih učenika