David Blunt u našoj školi
Autor: Loredana Zima Krnelić, 22. 10. 2010.

Dana 13. i 14. listopada 2010. u Rijeci su održani  Britanski dani. Cilj ove manifestacije je promocija energetske učinkovitosti, popularizacija znanosti, te zbližavanje i promocija veza između Hrvatske i Ujedinjenog Kraljevstva Velike Britanije i Sjeverne Irske. Tom prigodom našu školu posjetio je britanski veleposlanik David Blunt koji je učenicima naše Eko škole održao predavanje o klimatskim promjenama na temu The Impact of a Global Temperature Rise of 4°C.Učenici su s pozornošću pratili predavanje  nakon kojeg   su imali priliku postaviti pitanja i dobiti odgovore o toj temi. Na kraju susreta s učenicima, veleposlanik je poslušao prezentaciju naših učenika o istom problemu te je, vidno oduševljen, nagradio učenike prigodnim poklonom.

Potom je veleposlanik  razgledao prostorije škole, odgledao glazbeni nastup našega  školskoga zbora  te nazočio prezentaciji kriketa na školskom igralištu.

Posjetite našu fotogaleriju!