„VEŽIČKI TIĆI“ na Hrvatskom dječjem festivalu 2011. u Zagrebu
Autor: Bosiljka Jelača, 23. 11. 2011.

Petu godinu zaredom  „Vežički tići“ su nastupili   na XVIII. Hrvatskom dječjem festivalu koji se svake godine održava u KD „Vatroslav Lisinski“ u Zagrebu pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

„Hrvatski dječji festival“ je dječji festival na kojem svoje nove skladane pjesme predstavljaju dječji zborovi od predškolske do starije školske dobi.

20.11.2011. nastupila su 23 dječja zbora iz cijele Hrvatske, a među njima, petu godinu zaredom i naš zbor. Na kraju koncerta, svi zborovi na velikoj pozornici Koncertne dvorane „Vatroslav Lisinski“ izvode zajedno pozdravnu festivalsku pjesmu Djeca nose svjetove na dlanu.

Festival nema natjecateljski karakter, ali svaki zbor koji nastupa na festivalu, na neki je način nagrađen upravo svojim prolaskom na natječaju.

Ove godine „Vežički tići“ su pjevali pjesmu IVANJE već stalnog autorskog trojca: glazba - Natalija Banov, stihovi- Ivanka Glogović Klarić, aranžman- Aleksandar Valenčić uz solisticu Anju Vračar te uz koreografiju Sanje Josipović.

Snimku festivala možete pogledati

u subotu 26.11. 2011. u  9.50 h na HRT 2