Ambasadori Tića
Autor: Bosiljka Jelača, 24. 11. 2011.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana prevencije zlostavljanja djece održan je 17.studenoga 2011.  u Dječjem domu Tić edukativni kviz o nasilju nad djecom i dječjim pravima i obvezama.

Ambasadori  Tića iz naše škole učenici 8.a razreda Vana Knežević i Leo Marion sudjelovali su u kvizu koji se sastojao od 33 pitanja. Nakon kviza provedena je zajednička analiza odgovora. U drugom dijelu aktivnosti djeca su podjeljena u dvije fokus grupe kroz koje su razgovarali o problemu zlostavljanja djece. Nako svih aktivnosti zaključeno je da su djeca ove generacije Ambasadora Tića bolje informirana o nasilju, o poduzimanju mjera zaštite  te o ulozi nadležnih institucija, ali radi nedostatka povratne informacije mišljenja su  da se u realnim životnim situacijama često ne poduzima dovoljno kako bi se spriječilo nasilje.