Info štand
Autor: Bosiljka Jelača, 8. 12. 2011.

U srijedu, 7. studenoga  2011.  učenici 8.a razreda, Vana Knežević i Leo Marion,  gostovali su na info-štandu  Dječjeg doma Tić na  Korzu. Promovirali su ideju nenasilja, dijelili su   informativno-edukativni  materijal i razgovorali s građanima. Štand je obišao i gradonačelnik Vojko Obersnel.

Program " Daj pet za prevenciju" koji provodi  Dječji dom Tić ima za cilj ukazivanje na  važnost prevencije zlostavljanja  djece.  Od 5.-9. prosinca 2011.   na info-pultu izmjenjuju se  gosti, čime se želi ukazati na važnost medusektorske suradnje i podršku koja je važna u zaštiti djece i obitelji. Uz gostovanje predstavnika institucija, građanima se prezentiraju informacije o svim oblicima stručne pomoći koju djeca, mladi i obitelji mogu dobiti u Rijeci i Primorsko-goranskoj županiji čime se želi pridonijeti zaustavljanju nasilja nad i među djecom.