Projekt " Iz tame u svjetlo"
Autor: Bosiljka Jelača, 13. 12. 2011.

U mjesecu borbe protiv ovisnosti u ponedjeljak 12. prosinca 2011. učenici osmih razreda pogledali su  igrokaz "Izgubljeni sin", u sklopu projekta "Iz tame u Svijetlo" u izvođenju članova Zajednice Cenacolo.

Igrokaz je utemeljen na istoimenoj biblijskoj prispodobi. "Izgubljeni sin" prikazuje izgubljenu komunikaciju roditelja i djece, buntovništvo mladih koje ih odvodi u "tamu", u zlo, u ovisnost. Kulminacija "pada" mlade osobe bez istinskih vrijednosti i okrilja obitelji postaje "izgubljeni sin" koji ima potrebu pronaći sebe i vratiti se u iskonsko, u obitelj, u "svjetlo". Mladići i djevojke  Zajednice Cenacolo svjedočanstvom svoga životnog puta    prenijeli su poruku mladima da droga nije život nego smrt.