Debatiramo pul Matuj
Autor: Bosiljka Jelača, 14. 5. 2012.

Članovi debatnog kluba naše škole, sudjelovali su 9. svibnja 2012. na Prvom debatnom turniru "Debatiramo pul Matuj" u organizaciji Osnovne škole Dr. Andrije Mohorovičića iz Matulja. Turnir se odvijao na dvije razine, posebno za učenike 4. i 5. razreda, a posebno za one 6., 7. i 8. razreda. Našu školu zastupale su po dvije ekipe starijih i mlađih debatanata pod vodstvom prof. Orjene Stefani - Marečić. Posebno smo ponosni na naše debatante - debitante, učenike 5.b razreda: Lauru Škulić, Brunu Ajanovića i Bartola Pirjaka koji su osvojili 3. mjesto u ekipnom poretku. Druga ekipa mićih debatanata u sastavu: Lucija Šegota, Leda Šepić i Ena Grubišić osvojila je 5. mjesto od 10 prijavljenih ekipa.
U kategoriji starijih debatanata, ekipa u sastavu: Nika Milinović, Antonio Karneluti i Leo Marion (svi učenici 8.a) osvojila je 7. mjesto, a ona u sastavu: Sven Turato (8.b), Tin Palčevski i Mateo Levak (7.b) osvojila je 9. mjesto. Ukupno se natjecalo 11 ekipa. U pojedinačnom poretku govornika najuspješniji je bio Sven Turato koji je zauzeo 7. mjesto među 33 govornika.

Čestitamo!