Astronomi
Autor: Loredana Zima Krnelić, 3. 5. 2013.

Učenici 8.a ,8.b razreda i mali astronomi posjetili su Riječku zvjezdarnicu povodom Festivala znanosti 25.04. 2013.i sudjelovali u astronomskom kvizu , osvojili prigodne nagrade za točno odgovorena pitanja.Teleskopom su promatrali Sunce i promjene na njemu , a nakon promatranja teleskopom posjetili su planetarij i pogledali  3D prezentaciju" Naša zvijezda Sunce i njegova budućnost".Na RZ  bila je postavljena izložba astronomskih karikatura autora Davora Lackovića koju su pogledali dok su se upoznavali s prostorom RZ. Vanesa Ujčić Ožbolt održala je jedno zanimljivo predavanje "Upoznajmo svoj planet"

Učenici su bili u pratnji njihovih profesorica Jasne Blažić i Snježane Mervcich.