Terenska nastava njemačkog jezika
Autor: Loredana Zima Krnelić, 18. 6. 2013.

Posjet Austriji

Učenici OŠ Vežica i OŠ Trsat su 15. i 16. lipnja 2013. posjetili Riegersburg , Graz i Maribor u sklopu terenske nastave njemačkog jezika. Najviše nam se dopao razgled Schokoladen Manufaktur Zotter gdje smo isprobali desetke vrsta čokolada, pralina, lizalica, a sve smo „zalili“ čokoladnim shakeovima. Nakon toga teško se bilo popeti na Burg Riegersburg, ali smo se ipak uspjeli rashladiti u prekrasno ukrašenim srednjevjekovnim prostorima staroga grada. Sljedeći dan oduševila nas je stara jezgra Graza, utvrda Schlossberg, Kunsthaus i Murinsel. Na putu kući zaustavili smo se u Mariboru i provozali se kroz središte grada turističkim vlakićem Jurček. Tako smo upoznali dva europska  grada kulture. Prepuni utisaka vratili smo se kući već planirajući sljedeću terensku nastavu.

Orjena Stefani Marečić, prof.