SVJETSKI DAN UČITELJA, 5. LISTOPADA
Autor: Loredana Zima Krnelić, 2. 10. 2013.

Čestitamo Svjetski dan učitelja!

5.listopada obilježava se Dan učitelja, pa su se naši učitelji družili na prigodnom domjenku.

Mirela Babić, prof.

"JEDAN NAS OSJEĆAJ OBJEDINJUJE :

VOLIMO DJECU KOJU TREBA OBRAZOVATI

DA ODRASTU I SAZRIJU, DA ŽIVE."

( V. Andreoli : Pismo učitelju  )

Novinarska grupa

“Ako ne budemo imali krojača, Atenjani će hodati goli; ako ne budemo imali obućara, Atenjani će hodati bosi; ako ne budemo imali učitelja, Atenjana neće biti.”       ( Atenjan, grčki filozof)

"Učitelj ne gradi karijeru. U školu dolazi kao učitelj i iz nje izlazi u istom zvanju. On je glumac - ali njegovi slušaoci  mu ne aplaudiraju. On je kipar, ali njegove skulpture niko ne vidi. To je liječnik ,ali mu njegovi pacijenti rijetko zahvaljuju za liječenje. Pa gdje da nađe snage za  svakodnevno nadahnuće? Samo u sebi samom, samo u saznanju o veličini svoga posla. I samo u podršci cijelog društva, u poštovanju društva prema njemu - UČITELJU.“

“ Sve se mijenja. Mijenjaju se programi, udžbenici, izdavači, pedagozi. Ostaje nešto što se ne da promijeniti. To je učitelj! Nezamjenjiv za sva vremena.”
(Dušan Kanazir)

Mirela Babić, prof.