Festival djevojčica
Autor: Loredana Zima Krnelić, 28. 2. 2014.

3.ožujka 2014. obilježit ćemo dan djevojčica u svim predmetima i predavanjem prof. Helene Miljević koja će učenicima petih i šestih razreda prikazati kako izgleda dan djevojčica u Japanu. Osim prof. Miljević školu će posjetiti i osobe iz japanskog veleposlanstva: Chie Oshima i Tomislav Mikuljan.

Izvor: Wikipedija

Hina Matsuri (jap. 雛祭り) je naziv festivala koji se u Japanu obilježava 3. ožujka. To je Dan djevojčica na koji se japanske obitelji mole za svoje kćeri, za njihovo zdravljeblagostanje, mudrost i sretnu udaju. Karakterističan je prema petnaest porculanskih lutkica odjevenih u finu Tatsumura svilu. Postavljene su na postolje u obliku sedam stepenica pokrivenih crvenom tkaninom. Cijeli prizor zapravo prikazuje spajanje princa i princeze u sveti brak.

Pogledajte kako je bilo!

Za dan djevojčica učenici 2.c razreda učiteljice Tatjane Bon iznenadili su nas video uratkom. Preporučamo Vam, pogledajte!

Loredana Zima Krnelić, prof.