Terenska nastava njemačkog jezika
Autor: Loredana Zima Krnelić, 30. 6. 2014.

Posjet Njemačkoj

Učenici OŠ Trsat i OŠ Vežica posjetili su od 13. - 15. lipnja 2014.  Chiemsee, München i Hallein u sklopu terenske nastave njemačkog jezika. Nakon poduže vožnje kroz Sloveniju i Austriju stigli smo do Chiemseea kojeg  još nazivaju i bavarskim morem te se brodićem uputili do otoka Heereninsel na kojem se nalazi prekrasan dvorac Ludviga II. Razgledali smo prebogato ukrašene prostorije dvorca i uživali u igri fontana i vodoskoka. Navečer smo se smjestili u hostel Kreuth am Tegernsee koji se nalazi u idiličnom krajoliku okružen bavarskim Alpama. Sljedećeg dana posjetili smo grad München, prošetali se njegovim povijesnim centrom, obišli muzej igračaka i uživali u šetnji Olympiaparkom usput hraneći mnogobrojne patke. Prekrasan pogled na cijeli München pružio nam se s vrha Olympiaturma, a melem za oči bili su najnoviji modeli BMWa u BMW Weltu, izložbenom prostoru posvećenom legendarnoj bavarskoj automobilskoj tvrtki. Posljednji dan smo proveli u gradu Halleinu i rudnicima soli Salzwelten gdje smo se obučeni poput rudara spustili u rudnike vlakićem i toboganima, vozili po slanom jezeru i naučili puno o načinu iskopavanja kamene soli. Uz pozdrav „Glück auf!“ napustili smo rudnike, prošetali se po Halleinu i posjetili muzej posvećen jednoj od najpoznatijih božićnih pjesama Stille Nacht koja je nastala baš u tom kraju. Umorni ali i puni utisaka vratili smo se kući u večernjim satima.

Voditelj: Gordana Topolnik-Jelovica, prof.

Pratitelj: Keti Popić