Državne prvakinje u suvremenom plesu: Dinora Stipaničić i Nikol Mandekić
Autor: Loredana Zima Krnelić, 23. 3. 2015.

Učenice Osnovne škole za klasični balet i suvremeni ples pri OŠ Vežica nagrađene su na 53. hrvatskom državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa koje se tijekom cijelog proteklog tjedna održavalo u Dubrovniku. U disciplini suvremenog plesa I. kategorija (12 godina i mlađi), Dinora Stipaničić izvela je koreografiju ''Zima'' i osvojila 100 bodova te je nagrađena  prvom nagradom i nastupom na završnom koncertu u Gradskom kazalištu Marina Držića u Dubrovniku. U istoj kategoriji učenica Nikol Mandekić osvojila je 97,59 bodova i drugu nagradu sa koreografijom ''Bez granica''. Učiteljica Martina Rukavina osmislila je koreografije i pripremila učenice te će se iste izvesti na završnoj produkciji škole '' Pogled s vrha prstiju '' 2015., koja se tradicionalno održava u lipnju u HNK Ivana pl. Zajca, u Rijeci. Potvrda kvalitete rada i izvrsnosti učenika i učitelja plesne škole na Vežici u Rijeci ostvarena je 21. ožujka 2015., na  prvi dan proljeća koji je ujedno i dan darovite djece koji se obilježio u školama diljem Republike Hrvatske.

Čestitamo!

Iz medija: Rijeka danas