Pjesma za djecu s Down sindromom
Autor: Loredana Zima Krnelić, 7. 3. 2016.

U gradu Rijeci nedavno je pokrenuta realizacija projekta koji je zamišljen prema ideji učiteljica Karoline Hauptfeld i Ivane Marčelja u suradnji s Udrugom za Down sindrom - Rijeka 21.

Riječ je o projektu čiji je cilj senzibilizacija javnosti te proslava dana Down sindroma koji se u svijetu obilježava 21. ožujka.

Tim povodom ovog je vikenda u našoj školi snimljena pjesma „Samo je nebo nama granica“ u kojoj sudjeluje dječji band aid grada Rijeke uz pratnju Vokalnog studia Rijeka kojeg vodi Katarina Jurić. Svoj glas dalo je četrnaestero glazbeno talentirane djece i mladih ljudi s područja grada Rijeke, Istre i okolice.

Među njima  je i učenica naše škole  Marta Ćiković, a potporu projektu dao je i profesor glazbene kulture Vedran Gergorić.

Tekst i glazbu napisala je mama djevojčice sa sindromom Down, a aranžirao je glazbenik i aranžer  Aleksandar Valenčić. Projekt su podržali grad Rijeka i brojni mediji kako bi se na ovaj način  na Riječkome Korzu obilježio svjetski dan Down sindroma u sklopu zabavno-glazbenog programa prilikom kojeg će se premijerno izvesti i pjesma "Samo je nebo nama granica".

Pozivamo Vas da i Vi 19. ožujka (subota)  svratite na Korzo u 11 sati i podržite program i rad Udruge.

U slučaju kiše program će se održatii u HKDu na Sušaku.

Samo je nebo nama granica

(K. Hauptfeld - A. Valenčić)

Dođi i ruku daj,

Budi moj prijatelj.