Robotika
Autor: Loredana Zima Krnelić, 12. 5. 2016.

Na Tehničkom fakultetu u Rijeci, 3. svibnja 2016. održano je 1. kolo natjecanja Croatian Makers lige koja je školi donirala mBot robote.

Naš učenik Antonio Poleto, 6.a osvojio je 1.mjesto u regiji i 20-to mjesto u državi. Na natjecanju je sudjelovalo 1150 učenika iz preko 200 škola,  u 19 centara širom zemlje.

Rezultati natjecanja:

- prva tri mjesta u svakoj regiji

- prvih 100 u obje dobne skupine

pojedinačno 1.mjesto

Na natjecanju su sudjelovali i učenici:

Ivan Rupčić, 8.a

Antonio Ivančok, 6.a

Erik Gagić,6.a.

te osvojili

ekipno 3.mjesto.

Čestitamo učenicima i mentorici Loredani Zima Krnelić!

Kako je sve počelo?

Naša škola prijavila se za sudjelovanje u Croatian Makers projektu i tako osigurala 5 edukativnih kompleta mBot robota. Učenici su jedva dočekali opremu i prvu radionicu robotike! Uz veliko oduševljenje složili su robote i krenuli s programiranjem, a kako su se snašli pogledajte:

Kako su učitelji učili slagati robote pogledajte na poveznici