PRVE NAGRADE NA MEĐUNARODNOM NATJEČAJU ZA ILUSTRIRANI HAIKU: STELLI ŠABANOVIĆ, TENI MIŠIĆ I NORI MALAŠIĆ
Autor: Gordana Frol, 14. 5. 2016.

13.5.2016. u rezidenciji Nj.E. Keji Idea, japanskog veleposlanika u RH, održano je svečano uručivanje nagrada i prijem za nagrađene učenike i njihove mentore, koji su uspješno sudjelovali na međunarodnom haiku natječaju Jal Foundation The 14th World Children's haiku contest 2015 -2016 theme "Morning" jer su nagrađene prvim mjestom, kao i još nekoliko učenika osnovnih škola u Republici Hrvatskoj. Za svoj ilustrirani haiku nagrađene su : STELLA ŠABANOVIĆ, 6.a i NORA MALAŠIĆ, 8.b, mentorica MIHOVILA ČEPERIĆ-BILJAN te TENA MIŠIĆ, 7.a, mentorica ESTER ACINGER. Nagrade im je uz veleposlanika te regionalnog zastupnika Japan Airlinesa za Europu dodijelila predsjednica Hrvatskog društva haiku pjesnika gđa Višnja McMaster. Nakon svečanosti upriličeno je druženje uz domjenak na kojem su poslužena tradicionalna japanska jela. Ove nagrade potvrda su kontinuiranog rada naših učenika i mentora u haiku izričaju te poticaj da nastavimo popularizirati haiku pjesništvo što smo nedavno pokazali i pokretanjem Književne manifestacije Haiku susreti Vežica.

ČESTITAMO!

Mihovila Čeperić-Biljan, prof.