Međunarodna konferencija (Youth Summit)
Autor: Loredana Zima Krnelić, 23. 5. 2016.

13. međunarodna konferencija o izvrsnosti i inovacijama u obrazovanju i psihologiji

Trinaesta međunarodna konferencija o izvrsnosti i inovacijama u obrazovanju i psihologiji otvorena je 18.5.2016. u Rijeci, a na njoj je sudjelovalo 200 znanstvenika i stručnjaka iz svih krajeva svijeta. Radionice, simpoziji i govori na skupu obuhvaćaju inovacije, kreativnost i izvrsnost u obrazovanju, uključujući rad s nadarenom djecom, razvoj kritičkog mišljenja, identifikaciju potencijalne kreativnosti učenika te primjere dobre prakse.

Naši učitelji  Klara Starkl Crnković i Davor Kolarić održali su predavanje pod nazivom "iPads in all subjects."

Prvi puta se usporedno s konferencijom, koja se održava svake godine u drugoj zemlji, održavao i Youth Summit na kojem je sudjelovalo dvjestotinjak djece iz devet zemalja.

Program Youth Summita osmislili su učenici naše škole te učenici osnovnih škola Milana Brozovića iz Kastva i Dolca iz Rijeke te Wyoming Lab School iz SAD-a i Nieciecza Catholic School iz Poljske.

Pohvaljujemo učenike koji su sudjelovali u izradi programa, a to su:

Svečano otvaranje konferencije u HKD, Rijeka (18.5.2016.)

1.    Nikola Baretić, 7.b – jedan od govornika u pozdravnom govoru učenika iz Hrvatske (mentor: Karmen Šimetić, prof.)

2.    Hanna Host i Jana Ropac, 8.b koje su izradile kratak film o školi i tako predstavile školu (mentor: Loredana Zima Krnelić,prof.)

Sveučilište u Rijeci (19.5.2016.)

Tehnologija (voditelj panela: Loredana Zima Krnelić,prof.)

1.    Ana Krveši i Ivor Meštrović, 7.c i Mia Simić 8.b koji su pripremili prezentaciju i prezentirali rad u nastavi s iPadima (mentor: Loredana Zima Krnelić)

2.    Antonio Poleto i Antonio Ivančok, 6.a koji su demonstrirali robotiku (mentor: Loredana Zima Krnelić, prof)

Sport (voditelj panela: Kristijan Obradović, prof.)

1.    Marija Maduna i Ani Jurković, 8.c – koje su pripremile i prezentirale prezentaciju na temu sport (mentor: Kristijan Obradović,prof.)

Umjetnost (voditelji panela: Katarina Jurić, prof., Tina Zubović, prof., Vedran Gergorić.,prof)

1.    Marta Ćiković, 7.a koja je prezentirala njeno glazbeno iskustvo

2.    Luna Jušić – koja je predstavila nastavu klasičnog baleta

3.    Anika Cetina i Renata Mavrić koje su predstavile nastavu suvremenog plesa

Fotogalerija

Osnovna škola Vežica, Rijeka (20.5.2016.)

1.    Ana Krveši, 7.c, Mia Simić, Hanna Host, Jana Ropac 8.b, Erik Krbavac, Ornella Turato, Mia Grgić, 8.a  - koji su vodili timove učenika iz inozemstva na radionici pod nazivom „How to become a movie director?“ (mentori: Loredana Zima Krnelić, prof., Vedran Gergorić,prof.)

iMovie radionica - video uradak

iMovie konferencija - video uradak

Fotogalerija

2. Anja Hinić, Veronika Martinčić, Erin Devčić, Dorotea Topić, Ena Radić Manestar, Erika Jokić, Nikla Magyar, Nora Malašić i Paola Jurdana-  su sudjelovale sa timom učenika iz inozemstva na radionici pod nazivom "Math and Dance" (mentor: Tina Zubović, prof.)

3. Učenici 7.c prisustvovali su radionici pod nazivom "Let us introduce Croatia " (mentori: Davor Kolarić, prof. Robert Marušić, prof.)

4. Antonio Rodin i Anđela Ivanović tehnička pomoć za radionicu: "Get to the next level! (mentori: Klara Starkl Crnković, prof. Anita Badurina, prof.)

Ostali učenici koji su aktivno sudjelovali u radionicama i dobro se zabavili su:  Nikola Baretić, Erik Baričević, Tibor Borši, Dorian Dorić, David Grohovac, Zoe Grohovac, Matko Marečić, Nina Marion, Hana Kraljić, Tena Mišić, Marta Ćiković, Stella Čančarević, Matteo Todorović, Sven Sladojević.

Iz medija:

1.  HRVZZ

2.  Moja Rijeka

3.  Rijeka

Fotogalerija konferencije

Loredana Zima Krnelić, prof.