Produženi boravak

Produženi boravak je oblik odgojno-obrazovnog rada namijenjen učenicima razredne nastave nakon jutarnje redovne nastave. Rad produženog boravka organizira se od 11:30 do 16:30, neposredno nakon redovite prijepodnevne nastave.

U produženom boravku se izmjenjuju odmor, vrijeme za učenje, vježbanje i ponavljanje te organizirano vrijeme, a učenicima koji pohađaju produženi boravak sosigurana su dva obroka: ručak i užina.

Rad u produženom boravku drugačiji je od rada u redovitoj nastavi, ali usklađen s nastavnim sadržajima koje je razredna učiteljica realizirala ujutro. Učiteljica u produženom boravku s učenicima, osim ponavljanja i uvježbavanja nastavnih sadržaja te pisanja domaće zadaće osmišljava i načine kreativnog provođenja preostalog vremena kroz učenje i igru.

Produženi boravak ostvaruje se kroz nekoliko područja:

• jezično-komunikacijsko: slušanje i govorenje, glasovna analiza i sinteza, čitanje i pisanje, razvoj verbalne i neverbalne komunikacije, igranje uloga, dramatizacija, improvizacija, sudjelovanje u raspravama i debatama, stvaralačko izražavanje i sl.
  • kulturno-umjetničko: pjevanje, sviranje, slušanje glazbe, pokret, likovno izražavanje, posjet kulturnim ustanovama (knjižnici, kazalištu, kinu, muzeju, likovnoj galeriji, ...) i upoznavanje hrvatske nacionalne baštine
  • prirodoslovno-matematičko: savladavanje matematičkog jezika, razumijevanje i primjena matematičkih zakonitosti, računanje, mjerenje, procjenjivanje, rješavanje problema, istraživački rad, posjet znanstvenim ustanovama, učenje o povijesnim hrvatskim znanstvenicima i upoznavanje suvremenih hrvatskih znanstvenika
  • sportsko-rekreativno: razvijanje svijesti o važnosti zdravog načina života te upoznavanje zdravog načina življenja, stjecanje higijenskih navika, sportska igra, izgradnja samodiscipline i sportskog duha, posjet sportskim događajima, organiziranje sportskih natjecanja, učenje o povijesnim hrvatskim sportašima i upoznavanje suvremenih hrvatskih sportaša

Doznajte više na sljedećim stranicama:

Produženi boravak - Vijesti
UPISI U PRODUŽENI BORAVAK - ŠKOLSKA GODINA 2023./2024.
Kristina Tonković / datum: 20. 6. 2023. 09:43

Postupak upisa u produženi boravak za sljedeću školsku godinu (2023./2024.) održat će se od 26. do 30. lipnja 2023.

U nastavku vijesti možete pročitati ostale informacije o upisu te preuzeti potrebne dokumente.

[OPŠIRNIJE]