Mindfullness za djecu
Autor: Katja Ćorić, 16. 4. 2020.

Dragi roditelji,

„Mindfullness je obraćanje pažnje na ono što je sada ovdje, upravo sada, u nama ili oko nas.“ (Debra Burdick)

Mindfullness nam pomaže da se bolje usmjerimo na stvari, zadatke i aktivnosti, da jasnije mislimo, da se opustimo, da smanjimo stres i poboljšamo spavanje. Mindfullness nam omogućuje da budemo kreativniji i učinkovitiji.

Na poveznici možete pronaći kratke vježbe mindfullnessa za djecu koje su naročito korisne u stanjima uznemirenosti praćenih neugodnih osjećajima kao što su strah, ljutnja, tuga, koji se mogu javiti tijekom stresnih situacija kao što su ovi dani koje proživljavamo u toku pandemije koronavirusa.

Dajmo svojoj djeci alate da se kvalitetno nose sa stresnim situacijama!