« Lipanj 2018 »

Školske novine

VEŽIČKI TIĆI

RIJEČ UREDNIŠTVA

Raduje nas što u Europskoj godini inovacija i kreativnosti  Vežičke tiće možete čitati na web stranici Škole. Elektronske novine uređivat će članovi novinarske grupe: Katarina Tomljenović, Monika Likarić, Lucija Marinović-Poljak, Antonio Melnjak i Lisa Tomljanović s voditeljicom Mihovilom Čeperić-Biljan uz informatičku obradu Loredane Zima Krnelić te uz suradnju svih učenika i učitelja koji nam žele na bilo koji način pomoći.

Školske novine  Vežički tići  u elektronskom obliku poprimile su oblik prihvatljiv za čitanje, ali one još uvijek nastaju i mijenjaju se iz dana u dan kako stižu prilozi za naše rubrike u čemu je prednost elektronskih medija.

Događanja tijekom školske godine, uspjehe naših učenika pročitajte u rubrici TKO? ŠTO? GDJE?

U rubrici  IZ NOVINARSKE BILJEŽNICE  donosimo iznimno poučan i zanimljiv razgovor s prof. Kežmanom, životnu priču nonića jednog našeg učenika koji je živio u vagonu,  kako naši učenici kvalitetno provode slobodno vrijeme u vatrogastvu, promatranjem nebeskih tijela ili pjevajući te reportaže s putovanja .

SPORTSKI SEMAFOR zabilježio je uspjehe učenika u različitim sportovima o kojima možete ponešto i naučiti.

Novina je rubrika DUHOVNI KUTIĆ  koja će , vjerujemo , imati svoje čitatelje  , a prati radovima i promišljanjima crkvenu godinu .

BOJE RIJEČI , likovno – literarni prilog novinama,  ne treba posebno predstavljati , osim istaknuti da je naša pjesnikinja Monika, uistinu,  osmislila dojmljiv i prepoznatljiv naslov rubrike.

Školskim „biserima“ nasmijte se u rubrici SA SMJEHOSATOVA.

Za početak mislimo da je dovoljno, ali već sada možemo najaviti da planiramo još neke rubrike,  a hoćemo li  uspjeti ovisi o vama vežički učenici i učitelji.

Antonio, Katarina, Lucija i Lisa u "redakciji"