Posjet Sarajevu
Autor: Katarina Jurić, 30. 10. 2015.

Protekli tjedan pročelnica klasičnog baleta Tina Zubović i korepetitor Mihael Nikolić boravili su u Sarajevu, čime je započeo projekt „Umjetničke škole 21. Stoljeća“. Međunarodna suradnja između četiri škole: "Osnovne škole za klasični balet i suvremeni ples pri OŠ Vežica", "Osnovne muzičke škole "Mladen Pozaić" iz Sarajeva, „Osnovne muzičke i baletne škole Novo Sarajevo“ te "Srednje muzičke škole Sarajevo" obuhvatit će razmjenu nastavnika, odnosno studijske posjete i boravke učitelja u školama sudionicima projekta, sudjelovanje i edukaciju nastavnika na zajedničkim skupovima i sastancima, razmjenu i praksu učenika te organizaciju plesnih radionica i zajedničkih nastupa. Kroz ovaj projekt cilj nam je podići kvalitetu nastave baleta, potaknuti suradničko učenje, kreiranje dobrih odnosa, načina i sadržaja rada te stvoriti međunarodnu mrežu baletnih škola. Povećanjem mobilnosti nastavnika, učenika i programa, poticat će se izvrsnost, napredovanje učitelja i učenika te cjeloživotno učenje. Veselimo se uzvratnom posjetu sarajevskih škola našem gradu!