eTwinning projekti
ESE - EASY SCIENCE EXPERIMENTS
Autor: Kristina Tonković, 21. 4. 2021.

Djeca su toliko prirodno znatiželjna da nas bilo koja tema može odvesti do cjeline proučavanja i nevjerojatnih otkrića. Školska znanost može se podijeliti u četiri glavna područja: znanstveni procesi, znanost o životu, fizikalna znanost i znanost o zemlji i svemiru. U ovom projektu učenici rade na kratkim i jednostavnim pokusima koje možemo naći u svakodnevnom životu.

Cilj je pomoći djeci da shvate znanstvene procese kako bi naučili o svijetu oko sebe, njegovati prirodu znatiželju kod mlađih učenika, omogućiti djeci da uče putem istraživanja i otkrivaju svoja vlastita otkrića te razvijaju način razmišljanja i istraživanja.

Koristi od ovakvih pokusa su jako velike jer pomažu u razvoju djetetove snalažljivosti, posebno njegovih vještina u postavljanju ciljeva, planiranju i rješavanju problema, ali isto tako njeguje intelektualnu znatiželju jer pomažu djeci da steknu nove načine postavljanja pitanja i razumijevanja svijeta oko sebe.

Do sada smo imali 3 dana koja smo odvojili za pokuse i maksimalno uživali dok smo učili koji predmeti imaju sjenu, kako radi lava lampa, izradili smo vodenicu, vulkan te smo učili o vulkanima, učili zašto peremo ruke, kako se otvara latica cvijeta, kako jaje neplivač postane plivač, pluta li mandarina te još mnogo toga, a nismo ni blizu kraja isprobavanja raznih pokusa!

Aileen Marinčić i 1.a razred

Fotografije i videozapisi nalaze se u nastavku.

*Kliknite na fotografiju za uvećani prikaz.

Animirani crteži

Skittles duga

Sol i poledica

Stvaranje oblaka