eTwinning projekti
PROLJETNI PROJEKT
Autor: Kristina Tonković, 6. 7. 2021.

Učitelji će sa svojim učenicima tijekom sedam tjedana upoznavati svoju okolinu; u školi i oko škole. Fotografiranjem tijekom jednog tjedna će uočavati osnovne motive: oblake, kuće, drveće, cvijeće i životinje. Učitelji će svim sudionicima poslati po jednu odabranu fotografiju pojedinog motiva, koje će drugi učitelji isprintati ili izraditi. Svaki tjedan (ukupno pet tjedana) će se u razredima detaljnije razrađivati tema, s posebnim naglaskom na korelacije s nastavnim predmetima i međupredmetnim temama. Poveznice će se napraviti s najmanje dva predmeta, od kojih jedan treba biti likovna kultura. Učitelji sami odabiru način prezentiranja i istraživanja o temi unutar svojih razreda (npr. pokusima, interpretacijom prikladnih književnih tekstova, učenjem o umjetnicima i njihovom doživljaju pojedinih motiva, stvaranjem matematičkih igara i slično).

Sve zadane aktivnosti učenici produženog boravka 1.a razreda s učiteljicom Aileen Marinčić su odradili s oduševljenjem.

Fotografije se nalaze u nastavku.

*Kliknite na sliku za uvećani prikaz.

DRVO

KUĆA