NAŠI UČENICI POSJETILI GALERIJU "ZAJC"
Autor: Kristina Tonković, 2. 4. 2024.

Učenici naše škole posjetili su kazališnu galeriju "Zajc", projekt Hrvatskoga narodnog kazališta Ivana pl. Zajca, koja pokazuje na koji način se stvara kazališna magija uz pomoć scenografije, rasvjete, kostima i drugih elemenata. Osim toga, posjetitelji ondje mogu razgledati i kostime, vidjeti fotografije i čuti mnoge anegdote koje su se događale tijekom povijesti HNK.

Naše učenike dočekao je glumac Giuseppe Nicodemo te im je približio kazališni svijet, kao i zbivanja iza pozornice.

Ivor Čučak, učenik 6. razreda, na maloj sceni "Zajčić" izveo je minijaturu Ive Jardasa na kastavskoj čakavštini i zasjao pritom kao pravi glumac.