POSJET RIJEČKOM GRADONAČELNIKU
Autor: Kristina Tonković, 3. 5. 2024.

29. travnja 2024. godine učenice i učenici 6. i 7. razreda uz sklopu nastave Građanskog odgoja i obrazovanja posjetili su riječkog gradonačelnika Marka Filipovića. S učenicima je u posjetu bio učitelj povijesti Bruno Vignjević.

Građanski odgoj je izvannastavna aktivnost koju je u riječkim osnovnim školama pokrenuo upravo Grad Rijeka kako bi promicao nenasilje, toleranciju i solidarnost te kod učenika razvijao ljudske vrijednosti koje se temelje na prihvaćanju i uključivanju različitosti te poštovanju ljudskih prava kao i na razumijevanju života u građanskom društvu.

Osim gradonačelnika, posjetu učenika prisustvovala je i pročelnica Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje, kulturu, sport i mlade - Iva Erceg.

Učenici su gradonačelniku ispričali što trenutno uče na nastavi Građanskog odgoja i obrazovanja. Također, postavili su mnoga pitanja, zanimajući se za uređenje školskog okoliša njihove škole i način uvođenja zdravstvenog odgoja u riječke osnovne škole, preko pitanja o čistoći grada i gradnji autobusnog kolodvora do pitanja o obnovi HNK Ivana pl. Zajca i radovima koji se odvijaju na brojnim mjestima u gradu. Na kraju posjeta učenicima su uručeni prigodni pokloni.