Uporaba pirotehnike
Autor: Bosiljka Jelača, 19. 12. 2017.

Poštovani roditelji i učenici,

Božićni i novogodišnji blagdani su pred vratima. Ako koristite pirotehnička sredstva molimo vas na oprez pri uporabi kako bi spriječili moguća ozljeđivanja djece i bližnjih. Pirotehnička sredstva nisu igračke iako se koriste za „zabavu“. To su eksplozivne tvari koje, ako se njima neodgovorno rukuje ili suprotno priloženim uputama za rukovanje, mogu izazvati teške, trajne i kobne posljedice za zdravlje. Svakako treba imati na umu da osobnim primjerom pokazujemo djeci, a i odraslima kako pirotehnička sredstva nisu igračke nego opasno sredstvo koje osim mogućnosti ozljeđivanja sebe i drugih, uznemiruje druge ljude, životinje, zagađuju i uništavaju okoliš. Ako se ipak odlučite na kupnju i korištenje istih, treba ih koristiti u skladu s uputama, izbjegavati izradu improviziranih sredstava te ilegalnu kupnju! Najbolja preventiva jest nekorištenje pirotehnike i drugih eksplozivnih i ubojitih sredstava, jer blagdani se mogu proslaviti i drukčije: ljepše, ugodnije i prije svega svečanije.

Želim Vam sretne nastupajuće blagdane i još uspješniju 2018. godinu!