ŠKOLA MIRA: ISTAKNUTI LITERARNI RAD NAŠE UČENICE L. RICHTER
Autor: Kristina Tonković, 22. 4. 2024.

Tridesetak učenika i mentora županijskih osnovnih i srednjih škola sudjelovalo je u izletu Gorskim kotarom pod nazivom "Škola mira - putevima mira".

Događaj je organiziran za nagrađene sudionike literarnog i videonatječaja "Domovina se brani ljepotom" koji u suradnji sa županijskim školama provodi Savez antifašističkih boraca i antifašista PGŽ-a, s ciljem prenošenja vrijednosti suživota, zajedništva i domoljublja na antifašističkoj tradiciji.

Na natječaju je sudjelovala i naša učenica Lara Richter iz 8.a razreda čiji je rad pod naslovom "Samo da rata ne bude" povjerenstvo ocijenilo kao zapažen. Mentor učenici bio je učitelj povijesti Bruno Vignjević.

Sudionici su obišli rodnu kuću i memorijalni muzej Ivana Gorana Kovačića u Lukovdolu te položili vijenac i zapalili svijeću kod njegovih posmrtnih ostataka i spomenika Vojina Bakića.

U Brod Moravicama upoznali su se sa starim zanatima prema prikazu Etno udruge Turanj te na Matić poljani poslušali predavanje dr. sc. Tvrtka Božića o stradavanju partizana, nakon čega su učenicima i mentorima na druženju u Park-šumi Golubinjak podijeljenja priznanja i zahvalnice.