Terenska nastava talijanskog jezika
Autor: Loredana Zima Krnelić, 29. 4. 2015.

U četvrtak, 16. travnja 2015. godine, 27 učenika (mješovita grupa učenika 6.a, 7.a,b,c i 8.a,b) putovalo je u Padovu u sklopu izborne nastave talijanskog jezika u pratnji učitelja Roberta Marušića, Klare Starkl Crnković i Dolores Lisac.

Razgledali su Sveučilišni botanički vrt, najstariji sveučilišni botanički vrt na svijetu, i znamenitosti Padove. U botaničkom vrtu vidjeli su primjerke flore sa svih kontinenata, a poseban utisak na njih ostavila je ljepota i veličina palme zasađene davne 1585. godine.

Od znamenitosti Padove pamtit će baziliku posvećenu svetom Antunu i njegove relikvije, čuvenu povijesnu kavanu Caffè Pedrocchi, staru i novu zgradu sveučilišta i trgove Prato della Valle i Piazza delle Erbe.

Klara Starkl Crnković, prof.