Novi stanovnik našeg vrta
Autor: Loredana Zima Krnelić, 26. 5. 2009.

U povodu Dana biološke raznolikosti učenici OŠ Vežica iz Rijeke zasadili su u vrtu škole maslinu kao simbol međunarodne suradnje u području zaštite okoliša. Osnovna škola Vežica posebno njeguje ekološki odgoj kod učenika pa je i ova aktivnost bila usmjerena na edukaciju o važnosti očuvanja i zaštite biološke raznolikosti. Maslina je zaista posebna mediteranska biljka, ona je dugovječna, raste na škrtom primorskom  tlu, daje zdrave plodove.

U našem vrtu – parku rastu različite biljke, a na drveću se gnijezde ptice. U vrtu živi i jež. Kako bismo kod učenika  razvili svijest o važnosti očuvanja biološke raznolikosti, naše su aktivnosti usmjerene na jačanje spoznaja o ubrzanom siromašenju vrsta i ekoloških sustava. Planiramo i dalje oplemiti naš vrt raznim biljem kako bismo potvrdili svoj status Eko škole,a istovremeno se uključiti u  veliku svjetsku obitelj koja promiče očuvanje biološke raznolikosti.